Check Our FeedVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Twitter

Pierniki na choinkę

Opublikowano: 13-12-2013, Kategoria: Rozważania, Komentarze: 2
Tagi: , ,
Share Button

Pierniki na chonikę to fajna rzecz. Pachnie w całym domu, jest co zrywać z tej choinki i nic tylko czekać, aż cała runie pod wpływem dziecka ;) Ale przynajmniej na kolejne lata zostaną pachnące wspomnienia.

Pierniki upiekłam sobie wczoraj według tego przepisu. Z jedną maleńką korektą – żeby się nie mordować później z robieniem dziurki na sznureczek, wzięłam zwykłą rurkę do napojów i za jej pomocą zrobiłam dziurkę w każdym ciasteczku. Dzisiaj sprzedalam dziecko dziadkom i w tym czasie trochę je ubarwiłam. Niestety, brakło czasu na własny lukier, więc skorzystałam z pisaków cukrowych. Świetna sprawa dla osób, które chcą mieć kolorowe ciasteczka, a nie mają czasu lub zacięcia kulinarnego na tyle, żeby odmierzać składniki lukru i biegać za barwnikami. Te pisaki to w sumie niewielkie tubki wypełnione lukrem, który dość łatwo się z nich wyciska.

Jak widać, mistrzem lukrowania nie jestem, ale najważniejsze, że ciacha są pyszne i rozweselą choinkę. Gdyby ktoś miał ochotę pobawić się w choinkowego cukiernika, to zdecydowanie polecam te pierniki :)

Pierniki na choinkę Pierniki na choinkę  Pierniki na choinkę

Share Button

2 Odpowiedzi do tej pory.

  1. Malwinka pisze:

    Fajnie przyozdobione!

Napisz komentarz